Biżuteria sztuczna

biżuteria

W zasadzie ciężko jest wytłumaczyć co tak naprawdę kryje się pod pojęciem sztucznej biżuterii.

Zwykło się mówić, że są to wszelkie wyroby niewykonane z metali szlachetnych. A więc wszystkie inne niż złoto czy srebro. Jednak dzisiejszy rynek biżuteryjny oferuje bardzo duży wybór bardzo różnej jakości biżuterii sztucznej. Wyroby masowo produkowane, głównie w krajach azjatyckich, sprzedawane w popularnych sklepach sieciowych są na ogół kiepskiej jakości. Choć i to nie jest regułą. W przeciwieństwie do nich, w wielu galeriach internetowych i stacjonarnych, a także prywatnych sklepach (głównie internetowych), oferowana jest bardzo dobrej jakości biżuteria sztuczna, wykonywana całkowicie ręcznie.

Artyści ją sprzedający niejednokrotnie tworzą tylko pojedyncze egzemplarze, stosują unikatowe materiały, niepowtarzalne kamienie i minerały.

Biżuteria taka nie odbiega jakością od masowo produkowanych typowych wyrobów. Jest może tylko trochę bardziej delikatna i wymaga specjalnego traktowania. Natomiast na pewno zdecydowanie różni się od masowo produkowanej biżuterii sztucznej. Jej niewątpliwą zaletą jest niepowtarzalność – na pewno nikt znajomy nie będzie miał takich samych kolczyków czy wisiora. Ponadto wyroby takie tworzone są z niezwykłą dbałością o każdy detal. Dopracowane są w każdym szczególe.