Biżuteria sztuczna

biżuteria

W zasadzie ciężko jest wytłumaczyć co tak naprawdę kryje się pod pojęciem sztucznej biżuterii.

Zwykło się mówić, że są to wszelkie wyroby niewykonane z metali szlachetnych. A więc wszystkie inne niż złoto czy srebro. Jednak dzisiejszy rynek biżuteryjny oferuje bardzo duży wybór bardzo różnej obróbka skrawaniem jakości biżuterii sztucznej. Wyroby masowo produkowane, głównie w krajach azjatyckich, sprzedawane w popularnych sklepach sieciowych są na ogół kiepskiej jakości. Choć i to nie jest regułą. W przeciwieństwie do nich, w wielu galeriach internetowych i stacjonarnych, a także prywatnych sklepach (głównie internetowych), oferowana jest bardzo dobrej jakości biżuteria sztuczna, wykonywana całkowicie ręcznie.

Artyści ją sprzedający niejednokrotnie tworzą tylko pojedyncze egzemplarze, stosują unikatowe materiały, niepowtarzalne kamienie Implanty zębowe Luboń i minerały.

Biżuteria taka nie odbiega jakością od masowo produkowanych typowych wyrobów. Jest może tylko trochę bardziej delikatna i wymaga specjalnego traktowania. Natomiast na pewno zdecydowanie różni się od masowo produkowanej biżuterii sztucznej. Jej niewątpliwą zaletą jest niepowtarzalność – na pewno nikt znajomy nie będzie miał takich samych kolczyków czy wisiora. Ponadto wyroby takie tworzone są z niezwykłą dbałością o każdy detal. Dopracowane są w każdym szczególe.